Главная | Обратная связь | Поможем написать вашу работу!
МегаЛекции

V. Узагальнення та систематизація вивченого методом фронтального опитування




Дисципліна (група) «Людина і світ» І ТО, І ГО, І БО, І ОД

Вид заняття лекція-дискусія

Методи навчання дискусія, вступна бесіда

(словесні - дискусія, бесіда (вступна, повідомлення, повторення, контрольна, відтворення); наочні, практичні, контрольні, самостійні)

Мета заняття:

- навчальна -ознайомитись з різними тлумаченнями понять «людина», «індивід», «особистість»; з’ясувати сутність людини у різних вимірах; розвивати вміння самостійно мислити; виховувати активну життєву позицію.

- виховна -розвивати вміння самостійно мислити; виховувати активну життєву позицію.

Наочні посібники

- Бізбіз Т. О. Усі уроки до курсу «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні. — X.: Вид. група «Основа», 2011. — 301 [3] с.: табл. — (Серія «Усі уроки»).

- Бондаренко Я..Г. «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні: Розробки уроків – Х.: Вид-во «Ранок», 2011. – 224 с.

- Гісем О. В, Людина ісві. 11 клас: Навч.посібник. – Х.: Вид-во «Ранок», 2012. – 192 с.

ТЗН перегляд короткометражного фільму про сенс життя.

Література

- Людина і світ: Підручник / Гол. ред. Л.В. Губернський. – 2-ге вид. – К.: «Знання», 2001.

- Людина в сучасному світі. — К., 1997.

- Міхнєвська Н. В. Що таке пізнання? // Історія та правознавство. — № 1. — 2010.

- Світ і людина, суспільство: Хрестоматія / За ред. Р. А. Арцишевського. — К., 1997.

- Человек: Философский энциклопедический словарь. — М.: Наука, 2000.

- Хамітов Н. Історія філософії: проблема людини. — К., 2006.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Організаційна частина

- визначення організаційно-дисциплінарних вимог до студентів зі сторони викладача (вимоги до порядку ведення зошитів, визначення підручників, яким користуватимуться студенти).

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності Епіграф до пари: Чим більше людина заглиблюється у своє «Я», тим більше відчуває невичерпне значення будь-якої, навіть незначної дрібниці, відчуває, що обрати саму себе не значить лише зануритись у своє «Я» та його значення, але насправді і свідомо взяти на себе відповідальність за кожну свою справу або дію.

Сьорен Кіркегор

— Поміркуйте над словами епіграфа і висловіть свою думку.

Актуалізація опорних знань

Бесіда

1. Що таке природа, природне середовище?

2. Яка роль соціальних явищ та процесів у формуванні людини?

3. Що таке цінність? Духовність?

III. Повідомлення питань нової теми

Вступ. Людина, особистість,громадянин

3.1. Поняття «людина як біосоціальна істота».

3.2. Світогляд. Типи світогляду.

3.3. Співвідношення понять «людина — індивід — особа — особистість — індивідуальність».

IV. Вивчення нового матеріалу

4.1. Пояснення викладачем питання 3.1.

- Сутність поняття «людина».

- Людина як біосоціальна істота.

4.2. Самостійна робота студентів над питанням 3.2. Завдання:

- Викладач пропонує студентам описати свого сусіда по парті.

- Опісля ставить наступні питання:

1. Чи однаково Ви описували один одного?

2. Чому Ваші характери були різними?

Аналіз виконаних завдань та їх оцінювання __________________________

4.3. Пояснення викладачем питання 3.3.

- Людина, індивід, особистість.

- Різниця між особистістю та індивідуальністю.

V. Узагальнення та систематизація вивченого методом фронтального опитування

Що таке природне середовище і як воно впливає на людину?

Що таке соціальне середовище і яка його роль у формуванні людини?

Порівняйте за змістом поняття «людина», «індивід», «індивідуальність», «особистість».

Що ви розумієте під соціалізацією людини?

Які існують засоби соціалізації людини?

У чому ви вбачаєте багатовимірність людини?

Поделиться:





Читайте также:





Воспользуйтесь поиском по сайту:



©2015 - 2024 megalektsii.ru Все авторские права принадлежат авторам лекционных материалов. Обратная связь с нами...