V. Узагальнення та систематизація вивченого методом фронтального опитування
Стр 1 из 29Следующая ⇒ Дисципліна (група) «Людина і світ» І ТО, І ГО, І БО, І ОД Вид заняття лекція-дискусія Методи навчання дискусія, вступна бесіда (словесні - дискусія, бесіда (вступна, повідомлення, повторення, контрольна, відтворення); наочні, практичні, контрольні, самостійні) Мета заняття: - навчальна -ознайомитись з різними тлумаченнями понять «людина», «індивід», «особистість»; з’ясувати сутність людини у різних вимірах; розвивати вміння самостійно мислити; виховувати активну життєву позицію. - виховна -розвивати вміння самостійно мислити; виховувати активну життєву позицію. Наочні посібники - Бізбіз Т. О. Усі уроки до курсу «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні. — X.: Вид. група «Основа», 2011. — 301 [3] с.: табл. — (Серія «Усі уроки»). - Бондаренко Я..Г. «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні: Розробки уроків – Х.: Вид-во «Ранок», 2011. – 224 с. - Гісем О. В, Людина ісві. 11 клас: Навч.посібник. – Х.: Вид-во «Ранок», 2012. – 192 с. ТЗН перегляд короткометражного фільму про сенс життя. Література - Людина і світ: Підручник / Гол. ред. Л.В. Губернський. – 2-ге вид. – К.: «Знання», 2001. - Людина в сучасному світі. — К., 1997. - Міхнєвська Н. В. Що таке пізнання? // Історія та правознавство. — № 1. — 2010. - Світ і людина, суспільство: Хрестоматія / За ред. Р. А. Арцишевського. — К., 1997. - Человек: Философский энциклопедический словарь. — М.: Наука, 2000. - Хамітов Н. Історія філософії: проблема людини. — К., 2006. ХІД ЗАНЯТТЯ I. Організаційна частина - визначення організаційно-дисциплінарних вимог до студентів зі сторони викладача (вимоги до порядку ведення зошитів, визначення підручників, яким користуватимуться студенти).
II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності Епіграф до пари: Чим більше людина заглиблюється у своє «Я», тим більше відчуває невичерпне значення будь-якої, навіть незначної дрібниці, відчуває, що обрати саму себе не значить лише зануритись у своє «Я» та його значення, але насправді і свідомо взяти на себе відповідальність за кожну свою справу або дію. Сьорен Кіркегор — Поміркуйте над словами епіграфа і висловіть свою думку. Актуалізація опорних знань Бесіда 1. Що таке природа, природне середовище? 2. Яка роль соціальних явищ та процесів у формуванні людини? 3. Що таке цінність? Духовність? III. Повідомлення питань нової теми Вступ. Людина, особистість,громадянин 3.1. Поняття «людина як біосоціальна істота». 3.2. Світогляд. Типи світогляду. 3.3. Співвідношення понять «людина — індивід — особа — особистість — індивідуальність». IV. Вивчення нового матеріалу 4.1. Пояснення викладачем питання 3.1. - Сутність поняття «людина». - Людина як біосоціальна істота. 4.2. Самостійна робота студентів над питанням 3.2. Завдання: - Викладач пропонує студентам описати свого сусіда по парті. - Опісля ставить наступні питання: 1. Чи однаково Ви описували один одного? 2. Чому Ваші характери були різними? Аналіз виконаних завдань та їх оцінювання __________________________ 4.3. Пояснення викладачем питання 3.3. - Людина, індивід, особистість. - Різниця між особистістю та індивідуальністю. V. Узагальнення та систематизація вивченого методом фронтального опитування Що таке природне середовище і як воно впливає на людину? Що таке соціальне середовище і яка його роль у формуванні людини? Порівняйте за змістом поняття «людина», «індивід», «індивідуальність», «особистість». Що ви розумієте під соціалізацією людини? Які існують засоби соціалізації людини? У чому ви вбачаєте багатовимірність людини?
Читайте также: Вивчення і узагальнення педагогічного досвіду, дослідна педагогічна діяльність Воспользуйтесь поиском по сайту: ©2015 - 2024 megalektsii.ru Все авторские права принадлежат авторам лекционных материалов. Обратная связь с нами...
|