Дисципліна (група) «Людина і світ» І ТО, І ГО, І БО, І ОД
Тема: Місцеве та громадянське самоврядування Вид заняття семінар Методи навчання дискусія, бесіда-повторення та повідомлення Мета заняття: - навчальна – ознайомити студентів з основними функціями та завданнями соціальної мобільності як невід'ємної частини культури сучасного, демократичного суспільства; продовжити формування умінь і навичок аналітичної роботи студентів з джерелами інформації; сприяти виробленню навичок дослідницької роботи, соціальній адаптації студентів, розкриваючи роль професії як «соціального ліфта». - виховна -розвивати готовність і потребу студентів до самопізнання і самореалізації своєї особистості; сприяти формуванню в учнів активної життєвої позиції. Наочні посібники - Бізбіз Т. О. Усі уроки до курсу «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні. — X.: Вид. група «Основа», 2011. — 301 [3] с.: табл. — (Серія «Усі уроки»). - Бондаренко Я..Г. «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні: Розробки уроків – Х.: Вид-во «Ранок», 2011. – 224 с. - Гісем О. В, Людина ісві. 11 клас: Навч.посібник. – Х.: Вид-во «Ранок», 2012. – 192 с. Література - Людина і світ: Підручник / Гол. ред. Л.В. Губернський. – 2-ге вид. – К.: «Знання», 2001. - Людина в сучасному світі. — К., 1997. ХІД ЗАНЯТТЯ I. Організаційна частина II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності Якими є основні завдання місцевого самоврядування? Яку роль відіграє шкільне самоврядування? III. Мотивація навчальної діяльності Чого громада забажає, того і пан не поламає. Українське прислів’я Право громади самостійно вирішувати свої справи має такий самий природний і невідємний характер, як права і свободи людини.
Дж. Локк Громадська діяльність – це така праця, таке напруження фізичних і духовних сил, коли для людини особистим стає те, що належить не їй особисто, а громаді. В.Сухомлинський Разом люди можуть здійснити те, чого не в змозі зробити поодинці; єднання умів і рух, зосередження їхніх сил може стати всемогутнім. Д. Вебстер Повідомлення питань нової теми Місцеве та громадське самоврядування 3.1. Поняття громади. 3.2. Територіальне громадське та місцеве самоврядування. 3.3. Участь громадян в управлінні суспільством. IV. Вивчення нового матеріалу 4.1. Пояснення студентами питання 3.1. - ознайомити з поняттям «громади». 4.2. Пояснення студентами питання 3.2. - різниця між територіальним та місцевим самоврядуванням. 4.3. Пояснення студентами питання 3.3. - способи участі громадян в управлінні суспільством.
VII. Узагальнення та систематизація вивченого методом фронтального опитування та підсумок заняття (оцінювання) 1. Що таке місцеве самоврядування? 2. Яка модель місцевого самоврядування існує в Україні? 3. Що вважається особистістю місцевого самоврядування в україні? 4. Що таке громада? Існує думка, що вміння людини жити у громаді є засобом формування і розвитку громадянського суспільства. Чи поділяєте Ви це твердження? Чому? VI. Домашнє завдання 1. Опрацювати конспект. Викладач: ______________
Навчально-методична картка заняття № 11
Читайте также: III. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція) Воспользуйтесь поиском по сайту: ©2015 - 2024 megalektsii.ru Все авторские права принадлежат авторам лекционных материалов. Обратная связь с нами...
|