Главная | Обратная связь | Поможем написать вашу работу!
МегаЛекции

Дисципліна (група) «Людина і світ» І ТО, І ГО, І БО, І ОД




Тема: Демократія

Вид заняття засвоєння нових знань

Методи навчання дискусія, бесіда-повторення та повідомлення

Мета заняття:

- навчальна – розкрити сутність демократичного політичного режиму; визначити основні компоненти та різновиди, проаналізувати рівень свободи особистості при демократичному політичному режимі; розвивати комунікативні здібності студентів, сприяти становленню свідомого демократичного політичного вибору та готовності до творчої реалізації рядовим громадянином політичних ролей відповідно до сучасних вимог.

- виховна -розвиток уміння вести дискусію, мати своє незалежне судження, аргументувати його, вміння вислухати опонента; формувати громадську позицію; уміти створювати умови для соціалізації особистості; розвивати готовність і потребу студентів до самопізнання і самореалізації своєї особистості; сприяти формуванню у студентів активної життєвої позиції виховувати творчі здібності та критичне мислення студентів.

Наочні посібники

- Бізбіз Т. О. Усі уроки до курсу «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні. — X.: Вид. група «Основа», 2011. — 301 [3] с.: табл. — (Серія «Усі уроки»).

- Бондаренко Я..Г. «Людина і світ». 11 клас. Стандартний, академічний та профільний рівні: Розробки уроків – Х.: Вид-во «Ранок», 2011. – 224 с.

- Гісем О. В, Людина ісві. 11 клас: Навч.посібник. – Х.: Вид-во «Ранок», 2012. – 192 с.

Література

- Людина і світ: Підручник / Гол. ред. Л.В. Губернський. – 2-ге вид. – К.: «Знання», 2001.

- Людина в сучасному світі. — К., 1997.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Організаційна частина

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Існує думка, що вміння людини жити у громаді є засобом формування і розвитку громадянського суспільства. Чи поділяєте Ви це твердження? Чому?

III. Мотивація навчальної діяльності

Демократія — це ім’я, яке дають народу, коли потребують його.

Робер де Флер

Ще у VI ст. до н. е. у Стародавній Греції відбулася розмова між рабом і рабовласником: «Чи знаєш ти, раб, що я можу вчинити з тобою так, як захочу?». «Так, — відповів раб, — я обплутаний кайданами рабства, але думки мої не знають пут». Історія не зберегла імені рабовласника, а ось ім’я мудрого раба залишила — Езоп.

Запитання

— Що мав на увазі Езоп?

ІІІ. Повідомлення питань нової теми

Демократія

Форми та принципи демократії.

Участь громадян в управлінні суспільством.

Вибори як інструмент демократії.

Виборча система в Україні.

IV. Вивчення нового матеріалу

4.1. Пояснення викладачем питання 3.1.

Форми та принципи демократії.

4.2. Пояснення викладачем питання 3.2.

Участь громадян в управлінні суспільством.

4.3. Пояснення викладачем питання 3.1.

Вибори як інструмент демократії.

4.4. Пояснення викладачем питання 3.2.

Виборча система в Україні.

V.Узагальнення та систематизація вивченого методом фронтального опитування та підсумок заняття (оцінювання)

Бесіда

Що таке політичний режим? Які форми політичних режимів ви знаєте? Які політичні режими існували в Україні протягом минулого століття? Як можна охарактеризувати сучасну Україну? Чи завжди вибори с демократичними? Чому важливо брати участь у голосуванні? Чи можна людину примусити голосувати? Чи можна притягнути до відповідальності за неучасть у виборах? Чому паспорт людина отримує в 16 років, а право обирати — лише у 18? Що таке політичний режим? Які форми політичних режимів ви знаєте? Які політичні режими існували в Україні протягом минулого століття? Як можна охарактеризувати стан демократії в сучасній Україні?

Робота в групах

До уваги студентів пропонуємо висловлювання давньогрецького філософа Платона: «Я бачу близьку загибель тієї держави, де закон не має сили і перебуває під чиєюсь владою».

1-ша і 3-тя групи наводять по три аргументи, погоджуючись з Платоном;

2 га і 4-та групи наводять по три аргументи, спростовуючи точку зору Платона.

Поделиться:





Читайте также:

III. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція).
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція).
Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція).






Воспользуйтесь поиском по сайту:



©2015 - 2024 megalektsii.ru Все авторские права принадлежат авторам лекционных материалов. Обратная связь с нами...