Хід уроку. I. Орієнтація. Медитаційна вправа «Рослинне довкілля» (фрукти і ягоди). Етап визначення мети. Епіграф уроку. Оголошення теми уроку
Стр 1 из 7Следующая ⇒ Тема: Дієслово як частина мови Узагальнення і систематизація вивченого Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про дієслово як частину мови, його значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль в реченні; розвивати та вдосконалювати навички грамотного письма, рівень комунікативних здібностей, вміння спостерігати й узагальнювати, виховувати національну свідомість, повагу до культури; любов до малої батьківщини; батьківського дому, родинних оберегів, народного мистецтва; формувати національний світогляд; сприяти самовизначенню школяра як українця. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань (підсумковий) Форма уроку: урок-екскурсія до етнографічного музею «Світлиця» Обладнання: опорна схема «Дієслово як частина мови»; мультимедійна презентація експонатів музею «Світлиця»; картки із зображенням ягід і фруктів; квитки; плакат «Типовий портрет українця», «Словничок-довідничок». Хід уроку I. Орієнтація. Забезпечення емоційної готовності Психологічна вправа «Наш настрій » Вчитель - Діти, перед кожним із вас у довільному порядку розкладені картки із зображенням фруктів і ягід. - Візьміть, будь ласка, у руки ті картки, на яких зображені фрукти чи ягоди, які вам найбільше до вподоби, з якими хочеться потоваришувати, побути довше. (Вибір дітей) - Ви підсвідомо вибрали собі в «друзі» картки із фруктами чи ягодами, які відповідають вашому настрою. Груша – спокій, почуття гумору. Слива – дратівливість, прискіпливість. Виноград – таємничість, незрадливість. Кавун – терплячість, турботливість. Персик – товаристськість, дружелюбність. Черешня – ввічливість, м’якість, вразливість.
Полуниця – веселість, гостинність. Вчитель Отже, фрукти і ягоди впливають на людину, її самопочуття, емоції. - А чи знаєте ви, що кожен день тижня символізує одну із цих рослин?
2 Понеділок – Слива Вівторок – Персик Середа – Виноград Четвер – Кавун Пятниця – Черешня Субота – Груша Неділя – Полуниця
Медитаційна вправа «Рослинне довкілля» (фрукти і ягоди)
Вчитель - Щойно ви ознайомилися із символікою днів тижня. Візьміть у руки картку із зображенням ягід або фруктів, які відповідають сьогоднішньому дню. Заплющте очі, і, зберігаючи в уяві їх зображення, спробуйте поширити в довкіллі. Висновок: сприймайте світ в оточенні рослин, адже це радість для людини, це позитивні емоції, енергія сили, здоров’я та успіху.
II. Мотивація навчальної діяльності Етап визначення мети Вчитель - Із знання свого родоводу починається кожна людина. А корені кожного з нас починаються з батьківської домівки, з материнської пісні. Народні традиції, звичаї завжди були мудрими вчителями. А наше покоління їх майже не знає. Відтворити значення родинного житла прагнуть учителі й учні нашої школи, створивши етнографічний музей «Світлиця». Епіграф уроку Обійдіть весь світ безмежний, І скажіть, в якій країні, Так зберігся скарб безцінний, Як у нашій Україні!
Оголошення теми уроку Запрошую щиро вас, діти, до хати. Про дієслово нам час вже згадати, Узагальнити, систематизувати, Морфологічні ознаки з’ясувати, І синтаксичну роль визначати. (Запис теми уроку у зошиті)
ІІІ. Етап реалізації плану діяльності Реалізація. Робота зі «Словничком – довідничком» Вчитель - Давайте з’ясуємо у «Словничку-довідничку», що таке народознавство. Народознавство походить від слів «знати» і «народ», це вивчення культури і побуту народу (етнографія). - Ще одним результатом нашого уроку буде типовий потрет українця, який ми складемо. Отже кожен експонат музею символізуватиме рису характеру, притаманну нашому народові. А щоб на екскурсію В « Світлицю» піти, Потрібно усім вам Придбати квитки Інтелектуальна розминка («Мозковий штурм») (Діти користуються опорною схемою-таблицею) - Яка частина мови називається дієсловом? - Назвіть морфологічні ознаки дієслова. Яку синтаксичну роль воно виконує в речені? - Яка форма дієслова є початковою? На які питання вона відповідає? Які морфологічні ознаки має? - Які дієслова називаються особовими? Наведіть приклади. - Схарактеризуйте дієслова доконаного й недоконаного видів. Наведіть приклади. - Які часові форми дієслова ви знаєте? Наведіть приклади дієслів різних часових форм. - Як змінюються дієслова теперішнього часу? Минулого часу? Наведіть приклади. - Як твориться проста форма дієслова майбутнього часу доконаного виду? Недоконаного виду? Як твориться складена форма дієслова недоконаного виду? Складна форма? - Схарактеризуйте особливості поділу дієслів на дієвідміни. Назвіть особові закінчення дієслів І та ІІ дієвідмін. Наведіть приклади. - Скільки способів має дієслово? Назвіь їх, схарактеризуйте та наведіть приклади. - Які дієслова називаються безособовими? Наведіть приклади речень із безособовими дієсловами. - Які способи словотворення характерні для дієслів? Наведіть приклади.
Воспользуйтесь поиском по сайту: ©2015 - 2024 megalektsii.ru Все авторские права принадлежат авторам лекционных материалов. Обратная связь с нами...
|