VІ Закріплення вивченого матеріалу
VІ Закріплення вивченого матеріалу Лінгвістичний турнір 1. Прочитати з дошки текст загадки. Вказати дієслова, визначити їх час. Пояснити орфограми у виділених словах. Хлопець Мартин Похилився через тин, А дівчина Гапка: " Яка в тебе гарна шапка! Ще й жовта китиця Проти сонця світиться, Як прилетять горобці, Буде тобі, як вівці Від сірого вовка". Що ще за примовка? 2. Попрацюйте в парах. Виконати вправу №104 (письмово). Учитель. Отак, одначе, ступивши на українську землю, заокеанський гість не тільки знайшов тут благодатний грунт для себе, а й органічно вписався в наші краєвиди. Підсумок уроку. Оцінювання. Домашнє завдання: пар. №11. Написати художній опис соняшника (І група), науковий опис (ІІ група), виділити дієслова і визначити час і вид дієслів.
Урок №9 Тема. Дієслова І і ІІ дієвідмін. Букви е, и в особових закінченнях І і ІІ дієвідміни дієслова. Мета: закріпити і поглибити знання учнів про поділ дієслів на дієвідміни, вивчити правила написання особових закінчень дієслів; сприяти виробленню в учнів уміння визначати в дієсловах дієвідміну. Виховувати спостережливість, кмітливість, уважність. Обладнання: підручник, таблиця, дидактичний матеріал. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І Організаційний момент ІІ Оголошення теми, мети та завдання уроку ІІІ Актуалізація опорних знань учнів 1. Перевірка домашньої вправи 2. Фронтальне опитування. - Скільки існує форм часу в українській мові?
Мови світу добре знає, Кожне слово, кожен знак. Розмовляє і навчає, Хоч сама і мовчазна (Книга). ІV Мотивація навчальної діяльності Учитель. Учні, на сьогоднішньому уроці збагатимо ваші знання таким видом усної народної творчості як загадки. З раннього дитинства, з перших своїх кроків людина користується загадками. Цей вид усної народної творчості прийшов до нас із сивої давнини. Вміле відгадування їх вважалося ознакою великого розуму, кмітливості та щасливої вдачі. V Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу. Бесіда. - Скільки дієвідмін в українській мові? 2. Розглянути таблицю дієвідмін дієслів на стор. 41. Визначити, які дієслова належать до першої, а які до другої дієвідміни. Робота з підручником Вивчити за підручником (п. 12., стор. 40-42) правопис особових закінчень дієслів І і ІІ дієвідмін. Виконання вправи №112. Розподільний диктант Виписати дієслова, виділити закінчення дієслів, визначити їх дієвідміну. Відгадати загадки. Два брати весь вік живуть, один на одного дивляться, а до купи не зійдуться (Небо і земля). Лежить - пищить, сяде - мовчить, хто його вб'є, той свою кров проллє. (Комар). Учитель. Загадками перевіряли на мудрість, зрілість. Такі перевірки часто зустрічаються в сюжетах казок, балад, дум. Часто загадки використовуються як один із різновидів культурних розваг. Сьогодні цей вид фольклору також широко побутує в народі. Робота в групах. Загадування і відгадування загадок. Виписати із загадок дієслова. Виділити закінчення дієслів, визначити їх дієвідміну. Слова-відповіді розібрати за будовою.
По морі, по морі золота тарілка плаває. (Сонце в небі). День і ніч крутиться, ніхто того не помічає. (Земля і куля). Сидить дід над водою та й киває бородою. Хто йде - не минає, за борідку ущипне. (Горох). Лежить під хворостом дороги хвостом і солі просить (Огірок). Стоїть хлопчик під пеньком, накрив голову брильком (Гриб). Учитель. Українські народні загадки, як і весь фольклор, мають і виховне значення. Вони - невичерпне джерело розвитку спостережливості, уважності, кмітливості, дотепності, збагачення художньої уяви і фантазії. 6. Провідміняти дієслова відгадувати, бачити, загадувати, записати. Лінгвістичний турнір. Скласти 1-2 загадки, визначити вид, дієвідміну, особу, число дієслів. Виділити закінчення. Учитель. Мова загадок здебільшого афористична, що передає всі барви народної словесності. У загадках - цих перлинках мудрості поколінь - з великою повнотою віддзеркалюється творчий геній, душевна краса, гострий розум, доброзичлива фантазія українського народу, його художня обдарованість. VІ Закріплення вивченого матеріалу 1. Евристична бесіда - На скільки дієвідмін поділяються дієслова в українській мові? - Які дієслова належать до І дієвідміни, а які - до другої? - Як визначається належність дієслова до дієвідміни? 2. Списати з дошки загадки, відгадати їх. До дієслів дібрати антонім, визначити їх дієвідміну. Чистенькі віконця сміються до сонця, Діточки довкола - наша люба... (школа). (І група)
Як зів'ється у клубок - ні голівки, ні лапок. На нім повно колючок, він зветься... (їжачок). ( ІІ група)
Воспользуйтесь поиском по сайту: ©2015 - 2025 megalektsii.ru Все авторские права принадлежат авторам лекционных материалов. Обратная связь с нами...
|