Рефлексія. Підсумок уроку.Оцінювання. Хід уроку. І Організаційний момент. ІІ Повідомлення теми, мети та завдання уроку. ІІІ Актуалізація опорних знань учнів
⇐ ПредыдущаяСтр 11 из 11 Рефлексія - Що нового дізналися на уроці? - Які висновки зробили для себе? Підсумок уроку. Оцінювання. Домашнє завдання: вивчити пар№12. Вправа №115.
Урок №11.
Тема. Способи дієслів. Дієслова дійсного та умовного способу Мета: ознайомити учнів з поняттям про категорію дієслів в українській мові: дійсним, умовним та наказовим способами, пояснити, як твориться дійсний спосіб. Розвивати навички грамотного письма, увагу й інтерес до рідної мови, повагу і шану до України. Обладнання: таблиця " Способи дієслів", підручник, Тип уроку: комбінований. Хід уроку І Організаційний момент ІІ Повідомлення теми, мети та завдання уроку ІІІ Актуалізація опорних знань учнів Інтерактивна вправа " Опитування-інтерв'ю". - Як змінюються дієслова? - Що таке дієвідмінювання? - За якими ознаками визначається належність дієслова до дієвідміни? - Які дієслова належать до першої, а які - до другої дієвідмыни. Вибірковий диктант. Дивлюся мовчки на рушник, Що мати вишивала, І чую: гуси зняли крик, Зозуля закувала. Знов чорнобривці зацвіли, Запахла рута-м'ята. Десь тихо бджоли загули, Всміхнулась люба мати. І біль із серця раптом зник, Так тепло, тепло стало... Цілую мовчки той рушник, Що мати вишивала. ІV Сприйняття й засвоєння учнями нового матеріалу 1. Аналіз таблиці " Способи дієслів" Учитель. Категорія способу дієслова виражає відношення дії до реальності: окремі форми дієслів можуть виражати реальну дію в теперішньому, минулому і майбутньому часі та дію нереальну, тобто можливу за певних умов чи бажану.
2. Робота з підручником. Виконання вправи №485 (усно), V Закріплення знань, формування вмінь та навичок. Відредагувати речення, визначити його граматичну основу. Мова являється найвищий дар людини і народу, талісман його долі, безсмертя. - Зробити повний морфологічний розбір слова мова (І група); - Пояснити написання слова являється (ІІ група); - Визначити спосіб і час дієслів у реченні. Гра " Скарбничка мудрості" Учитель називає першу частину прислів'я, а учні доповнюють і визначають спосіб. Де багато слів, там... (мало діла); Говори мало, слухай... (багато), а думай ще... (більше); Менше слів, а... (більше діла). Пояснити правила написання виділених слів. Метод " Незакінчене речення". Мій успіх на уроці - це... Найбільших труднощів я зазнав(ла)... Я не вмів(ла), тепер умію… Підсумок уроку. Оцінювання. Домашнє завдання: пар№48. Вправа №486.
Воспользуйтесь поиском по сайту: ©2015 - 2025 megalektsii.ru Все авторские права принадлежат авторам лекционных материалов. Обратная связь с нами...
|